Informacje

SAMSUNG Electronics Co. Ltd. jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, rozwiązań telekomunikacyjnych i technologii cyfrowych. Łączna sprzedaż firmy w roku 2004 wyniosła 55.2 miliardy dolarów amerykańskich, a zysk netto 10.3 miliardów dolarów amerykańskich. Na świecie SAMSUNG zatrudnia ponad 123 tyś. pracowników w 93 oddziałach na terenie 48 krajów. Korporacja składa się z pięciu głównych pionów biznesowych: Digital Appliance Business (produkty AGD), Digital Media Business (produkty RTV i IT), LCD Business (produkcja paneli LCD), Semiconductor Business (produkcja półprzewodników) i Telecommunication Network Business (rozwiązania telekomunikacyjne). Uznawany za najszybciej umacniającą się globalną markę, SAMSUNG Electronics jest światowym liderem w produkcji telewizorów cyfrowych, chipów pamięci, telefonów komórkowych i paneli TFT-LCD.

WIZJA I MISJA - "DIGTAL-E-COMPANY"

Wizja koncernu SAMSUNG zakłada osiągnięcie pozycji lidera w procesie trwającej rewolucji technologii cyfrowych. Dla zrealizowania tego celu SAMSUNG wykorzystuje najnowsze rozwiązania cyfrowe do unowocześnienia swoich procesów operacyjnych. Koncern pragnie osiągnąć status "Digital-E-Company".

DIGITAL:
SAMSUNG pragnie stać się elastycznym dostawcą nowoczesnych cyfrowych rozwiązań, które odpowiadają na oczekiwania rynkowe (market driven company) oraz liderem rewolucji cyfrowej.

E:
Cały system operacji prowadzonych w koncernie SAMSUNG, począwszy od sprzedaży, poprzez marketing, komunikację z klientami, działy badań i rozwoju, a skończywszy na dystrybucji produktów został stworzony na bazie elektronicznych sieci internetowych. Ten model prostoty i szybkości ("speed and simplicity model") pozwala na doskonałe zorientowanie produktów i usług na konsumentów.

COMPANY:
Osiągnięty wysoki poziom zaawansowania w rdzennych obszarach biznesu, jakimi są dziedziny produkcji półprzewodników, komunikacji mobilnej i elektroniki użytkowej, pozwala firmie SAMSUNG na tworzenie cyfrowych rozwiązań dla użytkowników w podróży, biurze lub domu. Rozwiązania te ułatwiają prowadzenie transakcji biznesowych, pozwalają na wielostronną komunikację ludzi i urządzeń, dostęp do internetu a także cyfrowe formy rozrywki.

OBSZARY BIZNESU FIRMY SAMSUNG I WIODĄCE PRODUKTY

SAMSUNG Electronics jest światowym liderem w projektowaniu i sprzedaży szerokiego wachlarza grup produktowych; począwszy od kości pamięci, poprzez telewizory cyfrowe, panele LCD a skończywszy na telefonach komórkowych. Zaawansowanie firmy w rozwój zróżnicowanych rozwiązań IT pozwala na wprowadzanie na rynek najbardziej innowacyjnych cyfrowych produktów.
Dywizja produkcji półprzewodników (the Semiconductor Business) jest największym na świecie dostawcą pamięci typu DRAM, SRAM i Flash. Warto zaznaczyć, że SAMSUNG nieprzerwanie przez ostatnich 13 lat zajmował pozycję największego na świecie dostawcy pamięci DRAM. SAMSUNG utrzymał taki status na rynku kości pamięci dzięki zaangażowaniu w rozwój nowoczesnych technologii oraz trafnie pozycjonowanych w czasie inwestycji w infrastrukturę oraz działy badań i rozwoju (R&D). Dywizja półprzewodników jest także pionierem na rynku chipów typu LSI.
W produkcji paneli LCD (the LCD Business) SAMSUNG umocnił swoją pozycję lidera światowego dzięki ciągłym inwestycjom w rozwój technologii. Jako pierwszy już w roku 2001 wyprodukował panel LCD o przekątnej 40"; następnie w roku 2002 panel o przekątnej 46", w 2003 panel o przekątnej 57" a w roku 2005 panel o przekątnej 82". Z udziałem w rynku światowym na poziomie 22.5% dywizja ta - niezmiennie od 7 lat - pozostaje największym globalnym producentem paneli LCD.
Pion rozwiązań telekomunikacyjnych (the Telecommunication Network Business) jest liderem w produkcji telefonów w technologii CDMA i trzecim największym na świecie producentem telefonów komórkowych. W roku 2004 udział firmy SAMSUNG w globalnym rynku telefonów komórkowych urósł do 12.7% z poziomu 5.0% w roku 2000. SAMSUNG Electronics niezmiennie umacnia swoją światową pozycję poprzez produkcję urządzeń w technologii CDMA, GSM, TDMA i 3G.
W obszarze produktów AGD (The Digital Appliance Business) SAMSUNG utrzymuje znaczącą pozycję na rynku produktów przeznaczonych dla gospodarstw domowych, w szczególności kuchni mikrofalowych, lodówek i klimatyzatorów.

SAMSUNG I SPONSORING SPORTOWY

SAMSUNG Electronics wspiera szereg międzynarodowych wydarzeń sportowych, a od czasu Igrzysk w Seulu w 1988 roku jest partnerem olimpijskim. Podczas igrzysk w Atenach w roku 2004 SAMSUNG Electronics przeprowadził pierwszy w historii światowy bieg z ogniem olimpijskim - Olimpic Torch Relay.