Informacje

Już niedługo domy będą rozmawiać z komputerami, samochody łączyć się z Internetem, a telefony komórkowe płacić za usługi. Użytkownicy oczekują, że wykorzystywane przez nich urządzenia będą proste w obsłudze, bezpieczne, zsynchronizowane i coraz bardziej inteligentne. Przedmioty mają dziś nie tylko będą myśleć, ale i dzielić się posiadaną wiedzą. W sercu tych wydarzeń jest dziś Motorola.

Idea firmy

Seamless Mobility, czyli świat bez szwów, zapewnia bezprzewodowy dostępu do Internetu z wszystkich urządzeń przenośnych - kieszonkowych, domowych czy samochodowych. W domu, samochodzie, czy w pracy, Seamless Mobility daje pełną mobilność, pozwalając w każdej chwili skontaktować się z ludźmi i zdobyć potrzebne informacje. Seamless Mobility wykorzystuje potencjał konwergencji technologii umożliwiając szybszą, oszczędną i elastyczną komunikację.
Dynamika i rosnące potrzeby polskiego rynku radiokomunikacji, informatyki i telekomunikacji sprzyjają szybkiemu rozwojowi Motoroli w Polsce Od 1992 roku rozszerzamy swoją działalność w różnych dziedzinach. Oprócz dostarczania klientom światowej klasy produktów i usług, firma rozwija współpracę z polskimi partnerami naukowymi i gospodarczymi. Podstawowymi filarami tej strategii są: współpraca z polskimi uczelniami, dostawcami oraz inwestycje w nowoczesne technologie.

Motorola jest czołowym deweloperem rozwiązań Push To Talk (PTT) na świecie

Rozwiązania w tej dziedzinie opierają się na platformie IMS (IP Messaging System), na bazie której można tworzyć kolejne aplikacje Push-to-X („naciśnij, aby...”), np. Push-To-Text (naciśnij by wysłać tekst), Push-To-View (naciśnij by wysłać obraz, dokument itp.), Push-To-Video (naciśnij by wysłać wideo). Motorola dostarcza serwery i telefony PTT, jak również oprogramowanie, które na zasadach licencyjnych udostępnia innym producentom telefonów komórkowych oraz programistom.

Opracowywane są modele telefonów komórkowych

Urządzenia mają nowoczesne, eleganckie wzornictwo, przyjazne menu, pozwalają szybko połączyć się z Internetem, zrobić zdjęcie czy posłuchać muzyki. Klienci biznesowych, którzy kupując telefony zwracają szczególną uwagę na wszechstronne możliwości wykorzystania tych urządzeń w pracy przedsiębiorstwa - bezpieczne połączenia z siecią firmową (VPN), synchronizacja z Microsoft Outlook, GPS, dyktafon, zestaw głośnomówiący to tylko niektóre cechy telefonów biznesowych.
Motorola jest światowym liderem w rozwiązaniach dla łączności szerokopasmowej Oferuje wiele rozwiązań usprawniających łączność domową. Dostarcza nowoczesne urządzenia dla sieci telewizji kablowej, łączące interaktywną telewizję, telefonię i szybki dostęp do Internetu. Chce, by tego typu usługi stały się dochodowym interesem zarówno dla istniejących operatorów, jak i nowych graczy na rynku. Jest dostawcą systemu Canopy, nowoczesnego rozwiązania problemu „ostatniej mili”, przeznaczonego dla użytkowników zainteresowanych szerokopasmową, bezprzewodową transmisją danych (Internet, VoIP, przesyłanie obrazu itp.) na terenach o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Motorola ma ponad siedemdziesięcioletnie doświadczenie w łączności radiowej

W Polsce oferuje systemy i serwis sieci radiokomunikacji ruchomej do przesyłania głosu i danych (m.in. w standardzie TETRA) oraz przenośne radiotelefony działające w sieciach konwencjonalnych i trankingowych. Głównymi użytkownikami tych produktów są służby bezpieczeństwa publicznego - Policja, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Graniczna i GOPR. Systemów i radiotelefonów Motoroli używa także przemysł energetyczny, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Centralny Zarząd Służby Więziennej, operatorzy trankingowi, firmy kurierskie i transportowe.

Systemu Wspomagania Dowodzenia (SWD) dla Komendy Stołecznej Policji w Warszawie

System umożliwia m.in. kierowanie jednostkami patrolowymi i ruchu drogowego, scentralizowane przyjmowanie zgłoszeń alarmowych, monitorowanie ruchu drogowego, może być też wykorzystywany w działaniach sztabu kryzysowego. Jednym z głównych elementów SWD jest system cyfrowej łączności radiowej TETRA. Motorola jest również dostawcą tego systemu dla stanowisk wspomagania dowodzenia Policji w Łodzi, Szczecinie i Krakowie.